În slujba comunităţii, prefigurăm comunitatea viitorului.                                   Imnul scolii     

     Home | Scoala noastra |  Rezultate | Parteneriate| Proiecte  | Activitati extrascolare | Program Erasmus+ | Asociatie parinti

 
* Rezultate obtinute în anul scolar 2014-2015
 
 Ciclul PRIMAR:  clasa pregatitoare step, clasa I B, clasa a II-a A, clasa a III -a A, clasa a IV-a A
 
* Rezultate obtinute în anul scolar 2013-2014
 
 Ciclul PRIMAR: clasa pregătitoare B, clasa I A, clasa a II -a A, clasa a III-a A. clasa a III-a Step
 Ciclul GIMNAZIAL: prof. Oană Loredana, prof. Safta Alina, prof. Matei Paulina
 

* Rezultate obtinute în anul scolar 2014-2015
 
1. Ciclul Pimar

Clasa pregătitoare Step, înv. Vlășceanu Maria, înv. Arghir Maria

1. Concurs Național AMINTIRI DIN COPILĂRIE ediția I:  El Ktini Souhaila  100 p. Medalie de aur, Oprea Alexandra  100 p. Medalie de aur, Tincescu Erika      100 p. Medalie de aur, Zamfir Rareș         100 p. Medalie de aur, Rizea Sânziana       98 p.  Medalie de argint, Popescu Daria        98 p.  Medalie de argint, Istrate Daria            98 p.  Medalie de argint, Mușescu Sonia        98 p. Medalie de argint

2. Concurs Gazeta Matematică Junior:  Neagu Daiana           - 94 p, Badea Adriana          -91 p,  Bucue Mario             -91 p,  Dragomir Cristian     - 91 p,  Istrate Daria              - 91 , Oană Diana               - 91 p,  Brădeanu Alexandru - 86 p

Clasa I B,  prof. inv. primar Flaider Elena

  1. Concurs National “ Formidabilii “-concurs de cultura generala- 26 .11.2014-

BUHNILĂ ŞTEFAN IRINEL 97,5 p-Diploma de merit

SONTEA ROBERT STEFAN 95,5 p -Diploma de merit

DOBRE ALEXANDRA MARIA 79 p - Diploma de merit

  1. Concursul National „ Amintiri din copilarie” –concurs de cultura generala, avizat de MEN si inclus in Calendarul Activitatilor Educative Regionale si Interjudetene 2014, pozitia 716- desfasurare 12 .11.2014

Nr. Crt.

Numele si prenumele

Rezultat

1 BUHNILĂ ŞTEFAN IRINEL Locul III, 96 p-Medalie de bronz
2 ŞERBAN TEODORA ELENA Mentiune, 92 p
3 ANGHEL DARIUS ŞTEFAN Mentiune, 90 p
4 PICĂ NICOLAS ALEXANDRU Mentiune, 90 p
5 SONTEA ROBERT STEFAN Mentiune, 90 p

 

  • Proiect Educational International „CU EUROPA ...LA JOACA-EUROSCOLARUL–in parteneriat cu MEN si inclus in Calendarul Activitatilor Educative Nationale 2014 -faza I-noiembrie 2014-8 participanti
  • Nr. Crt.

    Numele si prenumele

    Rezultat

    1 ŞERBAN TEODORA ELENA Premiul II 98,75p
    2 BUHNILĂ ŞTEFAN IRINEL Premiul II 93, 75p
    3 SONTEA ROBERT STEFAN Premiul II, 92, 50 p
    4 PICĂ NICOLAS ALEXANDRU Mentiune, 81,25 p
    5 ANGHEL DARIUS ŞTEFAN Mentiune, 78,75 p
    6 DOBRE ALEXANDRA MARIA Mentiune-73,75 p

     

  • Concursul National COMPER organizat de MEN si Fundatia pentru stiinte si arte Paralela 45 Etapa I Comper- Limba si literature romana – 16 ianuarie 2015-11 participanti
  • Elev

    Punctaj

    Premiu
    ANGHEL DARIUS STEFAN

    100.00 puncte

    I

    BUHNILA STEFAN IRINEL

    85.00 puncte

    II

    SONTEA ROBERT STEFAN

    85.00 puncte

    II

    VOICU ROBERT CONSTANTIN

    85.00 puncte

    II

    OANCEA FRANCESCA MARILENA

    80.00 puncte

    III

    SERBAN TEODORA ELENA

    80.00 puncte

    III

    STEFAN GABRIELA

    75.00 puncte

    III

    ION REBECA ANDREEA

    70.00 puncte

    Mentiune

  • Concursul National COMPER -Comper- Mate2000-23 ianuarie 2015 -11 participanti
  • Elev

    Punctaj

    Rezultat/premiu
    BUHNILA STEFAN IRINEL

    95.00 puncte

    I

    SONTEA ROBERT STEFAN

    90.00 puncte

    II

    VOICU ROBERT CONSTANTIN

    85.00 puncte

    II

    SERBAN TEODORA ELENA

    80.00 puncte

    III

    ANGHEL DARIUS STEFAN

    75.00 puncte

    III

    PICA NICOLAS ALEXANDRU

    75.00 puncte

    III

    STEFAN GABRIELA

    75.00 puncte

    III

    DOBRE ALEXANDRA MARIA

    70.00 puncte

    Mentiune
  • Concursul Gazeta Matematica Junior- 22 ian 2015- 8 participanti
  • Sontea Robert Stefan 80 p, Buhnila Stefan Irinel 78p, Pica Nicolas 72p, Stefan Gabriela 69p, Anghel Darius 66p, Voicu Robert Daniel 61p

           Clasa a II-a A prof. înv. primar Roxana Blidaru

  • Concursul Şcolar Naţional de competenţă şi Performanţă ,,Comper – Comunicare” – Etapa I: premiul I - Ilie Melania Florentina ; premiul II – Băniţă Mihnea Andrei, Ghinea Radu Gabriel,Staicu Dina Elina; premiul III - Iancu Ionuț Claudiu, Ignat Isabel, Vladu Teodora; menţiune – Iancu Daniel Ştefănuț, Iorga Florin Darco, Mărăcineanu Nicolas Adrian
  • Concursul Şcolar Naţional de competenţă şi Performanţă ,,Comper – Mate 2000 – Etapa I: premiul II – Ignat Isabel, Ilie Melania Florentina, Trandafir Iulian Nicolae; premiul III – Iancu Ionuț Claudiu, menţiune – Staicu Dina Elina, Vladu Teodora
  • Concursul Internaţional ,,Cu Europa ....la joacă. Euroşcolarul”- faza I: Ignat Isabel (100 p.), Băniță Mihnea Andrei (99,4 p.), Trandafir Iulian Nicolae (96,25 p.), Staicu Dina Elina (94 p.), Vladu Teodora (92,75 p.), Mărăcineanu Nicolas Adrian (80 p.)
  • Concursul Naţional ,,Formidabilii”: Ilie Melania Florentina (95,5 p.), Trandafir Iulian Nicolae (94 p.), Iancu Ionuț Claudiu (80,14 p), Iorga Florin Darco (77,5 p.)
  • Concursul Naţional ,,Amintiri din copilărie”: mențiune – Băniță Mihnea Andrei, Trandafir Iulian Nicolae
  • Concursul Naţional ,,Natura inspiră şi dăruieşte”: ”: premiul I – Marinescu Eduard, Staicu Dina Elina; premiul II – Ignat Isabel, Ilie Melania Florentina; premiul III – Cioroiu Estera
  • Concursul Naţional ,,Fantezii de iarnă”: premiul I - Băniță Mihnea Andrei, Marinescu Eduard, Staicu Dina Elina
  •  
    CLASA a III-a A, înv. Elena CĂLIN

    1. EUCLID - Limba română:·        Dumbravă Diana - 88 p,·        Marin Andrei - 89 p,·        Niculoiu Oana - 91 p,·        Nuță Antonio - 87 p 

                        -Matematică:·        Dumbravă  Diana - 87 p

    2. EVALUARE ÎN EDUCAȚIE - Limba română:·        Dumbravă  Diana - 94 p(medalie de bronz)

    3. POVEȘTILE CANGURULUI:·        Dumbravă  Diana - Excelent,·        Marin Andrei - Excelent,·        Palaghiu Anelis - Excelent,·        Păunescu Alexandru - Excelent,·        Petrescu Medeea - Excelent,·        Szabo Denisa - Excelent,·        Vișan Alexandra - Excelent (38 p)

    4. CANGURAȘUL EXPLORATOR:·        Dumbravă  Diana - Excelent,·        Nuță Antonio - Excelent,·        Păduraru Elena - Excelent,·        Păunescu Alexandru - Excelent,·        Pietrăreanu Bianca - Excelent,·        Szabo Denisa - Excelent

    5. LUMINA MATH:·        Dumbravă Diana - Premiul al III-lea,·        Pietrăreanu Bianca - Premiul al III-lea,·        Păunescu Alexandru -  Mențiune.

           CLASA a IV-a A, PROF. INV. PRIMAR, DOMNICA MANEA 

    Formidabilii             - Rusu Delia 100 p;

    Gazeta matematică  (ian. 2014) : - Bănulescu Petru Radu-100p -premiul I; Negroiu Maria Alexandra-premiul al III-lea; Rusu Delia Andreea-mentiune;

    AMINTIRI DIN COPILĂRIE (12.11.2014):   Bănulescu Petru Radu –locul II-medalie de argint;   Rusu Delia Andreea    -locul II-medalie de argint;   Negroiu Maria Alexandra-mențiune,   Popa Alexandru Marian-mențiune,  Rădulescu Ioana Antonia-mențiune,  Teodoroiu Emanuel Ionuț-mențiune,   Cristea Medeea Anisia-mențiune,   Gavril Ioana Diana-mențiune

             CANGURAȘUL EXPLORATOR (29.10.2014):   Rusu Delia Andreea -EXCELENT,   Negroiu Maria Alexandra - EXCELENT, Rădulescu Ioana Antonia   - EXCELENT,  Enescu Sebastian Andrei   - EXCELENT,  Nicolae Ștefan Cristian - EXCELENT,              

            POVEȘTILE CANGURULUI:  Rusu Delia Andreea   -EXCELENT, Rădulescu Ioana Antonia   - EXCELENT

           LUMINA MATH:  (24.10.2014): Rădulescu Ioana Antonia-PREMIUL III, Rusu Delia Andreea  -PREMIUL III, Negroiu Maria Alexandra -PREMIUL III  

           Euclid-Lb. româna-etapa I (Ocnița):    Negroiu Maria Alexandra  -PREMIUL II,   Rădulescu Ioana Antonia   -MENȚIUNE,   Gavril Ioana Diana  -MENȚIUNE

    Euclid-Lb. româna-etapa a II-a (Șc. Vasile Cârlova):  Bănulescu Petru Radu- PREMIUL I, Damaschin Daria Mihaela - PREMIUL I, Negroiu Maria Alexandra    -PREMIUL I, Gavril Ioana Diana  -PREMIUL II, Rădulescu Ioana Antonia    -PREMIUL III, Popa Alexandru Marian     -MENȚIUNE

    Euclid-Matematică-etapa I (Ocnița): 23.11.2014- Negroiu Maria Alexandra  PREMIUL I, Bănulescu Petru Radu -MENȚIUNE, Rădulescu Ioana Antonia –MENȚIUNE, Popa Alexandru M arian   -79p.

                Euclid-Matematică-etapa a II-a-Sc. Vasile Cârlova (25.01.2015): Negroiu Maria Alexandra - PREMIUL I, Bănulescu Petru Radu       - PREMIUL I, Rusu Delia Andreea  - PREMIUL I, Popa Alexandru M arian   - PREMIUL III, Rădulescu Ioana Antonia   -MENȚIUNE 

              Euroşcolarul (27.11.2014)  Bănulescu Petru Radu- PREMIUL I , 100p,  Rusu Delia Andreea       - PREMIUL I       100p      

                                                    Negroiu Maria Alexandra - PREMIUL I     100 p, Damaschin Daria Mihaela PREMIUL II        94p

                                                               Radulescu Ioana Antonia   PREMIUL II    98p, Popa Alexandru Marian PREMIUL II      92,5p

                                                               Stanga Dalia- MENTIUNE, 77,5p

             COMPER- Limba română

    BĂNULESCU PETRU

    PREMIUL I

    100.00 puncte

    DAMASCHIN DARIA MIHA

    PREMIUL I

    100.00 puncte

    DRĂGUȘ OLIVIA MARIA

    PREMIUL I

    100.00 puncte

    RUSU DELIA ANDREEA

    PREMIUL I

    100.00 puncte

    CRISTEA MEDEEA ANISIA

    PREMIUL I

      95.00 puncte

    GAVRIL IOANA DIANA

    PREMIUL I

      95.00 puncte

    NEGROIU MARIA

     PREMIUL I

      95.00 puncte

    TEODOROIU EMANUEL

    PREMIUL I

      95.00 puncte

    DRĂGOI MAURICIO

    PREMIUL II

      90.00 puncte

    NICOLAE ȘTEFAN

    PREMIUL II

      90.00 puncte

    POPA ALEXANDRU

    PREMIUL II

      90.00 puncte

    SAFTA DARIA

    PREMIUL II

      90.00 puncte

    STÎNGĂ DALIA

    PREMIUL II

      90.00 puncte

    ANDREI TIBERIU

    PREMIUL III

      75.00 puncte

    ANGHEL ALIN IONUȚ

    PREMIUL III

      75.00 puncte

    IUGULESCU MATEI

    PREMIUL III

      75.00 puncte

    RĂDULESCU IOANA

    PREMIUL III

      75.00 puncte

    CATRINA DENIS IUSTIN

    MENTIUNE

      70.00 puncte

             COMPER MATEMATICĂ

    BĂNULESCU PETRU

    PREMIUL I

    100.00 puncte

    RUSU DELIA ANDREEA

    PREMIUL I

    100.00 puncte

    NEGROIU MARIA

    PREMIUL I

      95.00 puncte

    DAMASCHIN DARIA

    PREMIUL II

      90.00 puncte

    POPA ALEXANDRU

    PREMIUL II

      90.00 puncte

    NICOLAE ȘTEFAN

    PREMIUL II

      85.00 puncte

    RĂDULESCU IOANA

    PREMIUL II

      85.00 puncte

    GAVRIL IOANA DIANA

    PREMIUL III

      75.00 puncte

    TEODOROIU EMANUEL

    PREMIUL III

      75.00 puncte

    ANGHEL ALIN IONUȚ

    MENTIUNE

      65.00 puncte

    DRĂGUȘ OLIVIA MARIA

    MENTIUNE

      65.00 puncte

    IUGULESCU MATEI

    MENTIUNE

      65.00 puncte

         


          * Rezultate obtinute în anul scolar 2013-2014

    1. Ciclul Pimar
     
    Clasa pregătitoare B, prof. înv. Flaider Elena
  • Proiect Educational International Cu Europa la ...joacaEuroşcolarul
  •        Premiul I: Buhnilă Ştefan Irinel, Şontea Robert Ştefan

           Premiul al II-lea: Pică Nicolas Alexandru

           Premiul al III-lea: Şerban Teodora Elena

           Menţiune: Militaru Sorin Nicolae, Corduneanu Laurenţiu Gabriel

           Participare: Gheorghe Rebeca Andreea

    • CONCURSUL COMPER-COMUNICARE, ETAPA a II-a 2013-2014

            Premiul I: Buhnilă Ştefan Irinel 100p, Anghel Darius ştefan 96 p, Şontea Robert Ştefan 96p, Şerban Teodora Elena 95p

            Premiul al II-lea: Pică Nicolas Alexandru 90p, Voicu Robert Constantin Daniel 88p,

            Premiul al III-lea: Neacşu Ioan Cristian 80 p, Ştefan Gabriela 79p,

            Menţiune: Corduneanu Laurentiu Gabriel 70p, Ion Rebeca Andreea 63p, Militaru Nicolae Sorin 51p

  • CONCURSUL COMPER-MATE 2000, ETAPA a II-a
  •         Premiul I:

    1. BUHNILA STEFAN IRINEL --- 100 puncte

    2. SERBAN TEODORA ELENA --- 100 puncte

    3. SONTEA ROBERT STEFAN --- 100 puncte

    4. STEFAN GABRIELA --- 100 puncte

    Premiul al II-lea

    5. ION REBECA ANDREEA --- 90 puncte

    Premiul al III-lea

    6. ANGHEL DARIUS STEFAN --- 80 puncte

    7. STROIE IOANA REBECA --- 80 puncte

    8. VOICU ROBERT CONSTANTIN DANIEL --- 80 puncte

    Mentiune

    9. CORDUNEANU LAURENTIU GABRIEL --- 70 puncte

    10. GHEORGHE MARIO NICOLAE --- 70 puncte

    11. NEACSU IOAN CRISTIAN --- 60 puncte

    Participare

    12. MILITARU NICOLAE SORIN --- 40 puncte

    •  Concurs National Micii Exploratori Asociatia InteligenT, inclus in CAEN, 16 mai 2014

    Premiul I

    1. ANGHEL DARIUS ŞTEFAN

    2. BUHNILĂ ŞTEFAN IRINEL

    3. MILITARU NICOLAE SORIN

    4. NEACŞU IOAN CRISTIAN

    5. ŞERBAN TEODORA ELENA

    6. ŞONTEA ROBERT ŞTEFAN

    7. VOICU ROBERT CONSTANTIN DANIEL

  • Concurs Regional Orizontul Local. Oameni si locuri cu care mă mândresc -Şcoala Gimnaziala Nanu Muscel, Câmpulung, Argeş- aprilie 2014 APROBAT DE MEN ŞI ÎNSCRIS ÎN CAERI, 2014 (POZIŢIA 37)
  • Premiul I: Anghel Darius Ştefan-secţiunea material publicitar, Sontea Robert Ştefan- secţiunea colaj

    Participare: Neacsu Ioan Cristian- secţiunea colaj

    • Concursul Naţional Mărţişorul, dar al primăverii, ediţia a IV-a, Dorohoi, Botoşani martie 2014

    Stroie Ioana Rebeca -premiul al II-lea

    • CONCURS INTERNAŢIONAL ECO - avizat MEN / 2014/ pag.39 / poz.1189 Natura - o carte deschisă spre sănătate Scheia, jud.Suceava

    Premiul I-Ştefan Gabriela

    Clasa a I-a A, înv. Blidaru Roxana
  • Concursul Internaţional ,,Cu Europa ....la joacă. Euroşcolarul”: premiul I - Vladu Teodora; premiul II – Staicu Dina Elina, Ştefan Mario Andrei
  • Concursul Naţional ,,Micii Exploratori”: premiul I – Ilie Melania Florentina, Trandafir Iulian, Vladu Teodora; premiul II – Mărăcineanu Nicolas Adrian, Staicu Dina Elina; premiul III – Iancu Ionuț Claudiu
  • Concursul Şcolar Naţional de competenţă şi Performanţă ,,Comper – Comunicare” – Etapa II: premiul I – Trandafir Iulian Nicolae; premiul II – Ştefan Mario Andrei; premiul III – Ilie Melania Florentina, Staicu Dina Elina, menţiune – Băniţă Mihnea Andrei, Ghinea Radu Gabriel, Mărăcineanu Nicolas Adrian, Vladu Teodora
  • Concursul Şcolar Naţional de competenţă şi Performanţă ,,Comper – Mate 2000 – Etapa II: premiul I – Trandafir Iulian Nicolae; premiul II – Vladu Teodora, premiul III – Băniţă Mihnea Andrei, Staicu Dina Elina, Iorga Florin Darco, Iancu Claudiu Ionuț; menţiune – Ghinea Radu Gabriel, Ştefan Mario Andrei
  • Concursul Naţional ,,Fantezii de iarnă”: premiul I - Băniţă Mihnea Andrei, Ghinea Radu Gabriel, Trandafir Iulian Nicolae
  • Concursul Naţional ,,Colind de Crăciun”: premiul I – Băniţă Mihnea Andrei, Ilie Melania Florentina, Trandafir Iulian Nicolae
  • Concursul Naţional de Creaţie Plastică şi Abilităţi Practico- Aplicative ,,Naşterea Domnului – Renaşterea Bucuriei”: premiul I – Niţă Iuliana; premiul II – Ilie Melania Florentina , premiul III – Ştefan Mario Andrei, Vladu Teodora; menţiune – Staicu Dina Elina; premiul special al juriului – Ghinea Radu Gabriel
  • Concursul Naţional de Artă Plastică şi Fotografică ,,Cu primăvara în suflet”: premiul II – Mărăcineanu Nicolas Adrian, Staicu Dina Elina
  • Concurs regional de creaţii literare şi compoziţii plastice ,,Orizontul local -Locuri şi oameni cu care mă mândresc”: premiul I – Iancu Ionuț Claudiu; premiul II – Iorga Florin Darco
  • CLASA a II-a A, înv. Elena CĂLIN
          1. EVALUARE ÎN EDUCAȚIE
    ·         Dumbravă Diana- 96 p,  Ene Eliza- 81 p,  Marin Andrei- 86 p, Niculoiu Oana-58 p,  Nuță Antonio-94 p,  Palaghiu Anelis- 88 p,  Păduraru Elena-89 p, Păunescu Alexandru- 91 p,   Pietrăreanu Ștefania- 97 p,·  Stănescu Radu-95 p,  Szabo Denisa-81 p,  Vișan Alexandra- 97 p
         2. EUCLID-7 decembrie 2013
    ·         Dumbravă Diana – 79 p,         Ene Eliza – 79 p,         Marin Andrei -58 p,         Nuță Antonio -81 p (mențiune)
    ·         Păunescu Alexandru – 74 p,         Pietrăreanu Ștefania – 95 p (premiul al II-lea)
    ·         Preda Eric – 93 p (premiul al II-lea),         Stănescu Radu – 94 p (premiul al II-lea),         Vișan Alexandra – 82 p(premiul al II-lea)
         EUCLID- 2 martie 2014
    ·         Ene Eliza – 76 p, Nuță Antonio – 48 p, Păduraru Elena – 66 p,  Preda Eric – 95 p (premiul al II-lea)
    ·         Stănescu Radu – 90 p (premiul al II-lea)
        EUCLID- 9 mai 2014
    ·         Dumbravă Diana – premiul I-100 p (medalie de aur), Marin Andrei – premiul al II-lea,  Nuță Antonio – premiul al III-lea
        3. FII  INTELIGENT!
    ·         Pietrăreanu Bianca – 100 p,  Stănescu Radu – 92 p,  Preda Eric – 89 p, Szabo Denisa – 85 p,  Palaghiu Anelis – 85 p,  Păunescu Alexandru – 83 p, Dumbravă Diana – 75 p
        4. LUMINA MATH
    ·         Dumbravă Diana – premiul I,         Păunescu Alexandru – premiul al II-lea
        5. COMUNICARE ȘI ORTOGRAFIE
    ·         Dumbravă Diana – 93 p,         Păunescu Alexandru – 90 p.
     
    CLASA    a III-a A, Prof. INV. PRIMAR, MANEA DOMNICA
    1. Euclid-Matematica- (etapa  I): Banulescu Petru Radu- medalie de aur (98 p), Negroiu Maria Alexandra-medalie de bronz(94p), Radulescu Ioana Antonia- premiul   al III-lea (90p) 
    Euclid-Matematica –(etapa a II-a): Banulescu Petru Radu - premiul al II-lea (93p), Negroiu Maria Alexandra- premiul al III-lea (92p), Radulescu Ioana Antonia- premiul   al III-lea (91p), Popa Alexandru -premiul al III-lea (91p), Rusu Delia Andreea-premiul al III-lea (91p) 
    2. Euclid -Lb. romana( etapa I): Gavril Diana-medalie de aur (100p),
    Euclid -Lb. romana( etapa a II-a): Negroiu Maria Alexandra (98p)-medalie de bronz, Radulescu Ioana Antonia (98p)-medalie de bronz, Damaschin Daria- premiul  I (97p), Gavril Diana - premiul  I (97p), Rusu Delia- premiul I (97p), Banulescu Petru Radu -premiul al II-lea (96p), Popa Alexandru premiul al II-lea (96p), Cristea Medeea premiul al III-lea (94p), Nicolae Stefan premiul al III-lea (94p), Safta Daria premiul al III-lea (94p), Dragus Olivia-mentiune (89p)
    3. Evaluare în Educație Limba și literatura română: Banulescu Petru Radu- medalie de aur (100p), Damaschin Daria- medalie de argint  (99 p),
    Evaluare în Educație Limba și literatura română: Banulescu Petru Radu- medalie de aur (100p), Damaschin Daria  medalie de aur (100 p), Negroiu Maria Alexandra(100p)-medalie de aur
    4. LUMINA MATH: Banulescu Petru- premiul I, Negroiu Alexandra- premiul I, Popa Alexandru- premiul I, Radulescu Ioana- premiul I, Rusu Delia -premiul I, Safta Daria-premiul I, Teodoroiu Emanuel- premiul al II-lea 
    5. Concursul ,,ARHIMEDE” (etapa I): Banulescu Petru, premiul I, Negroiu Alexandra si premiul I, Radulescu Ioana,  premiul I, Rusu Delia si mentiune, Damaschin Daria Mihaela(etapa I). 
    Concursul ,,ARHIMEDE”( etapa a II-a): Banulescu Petru- premiul al III-lea, Negroiu Alexandra - premiul al III-lea, Rusu Delia- premiul al III-lea, Radulescu Ioana- mentiune 
    6. Concursul ,,Math Time”: Negroiu Alexandra-premiul I (100p) 
     
           Clasa a III-a Step, inv. Mareș Gabriela și Saghel Ionela
                      
           1.Concursul național de matematică-Lumina Math: Craciun Gabriel –premiul al II-lea, Belu Maria-premiul al III-lea, Ghinea Rucsandra-premiul al III-lea, Smarandescu Gabriela-premiul al III-lea, Paunescu Cleopatra-mențiune, Balica Andrei-mențiune, Craciun Mihai-mentiune
          2.Concursul național-Formidabilii: Ghinea Rucsandra-95 de puncte-diploma de merit, Belu Maria-91 de puncte-diploma de merit, Paunescu Cleopatra-81 de puncte-diploma de merit, Dumitru Catalina-82 de puncte-diploma de merit, Draghici Andrei-82 de puncte-diploma de merit
         3.Concursul național-Euroșcolarul:
    Belu Maria-100 p., Ghinea Rucsandra-100 p, Craciun Gabriel-95 p, Paunescu Cleopatra-95 p, Balica Andrei-85 p, Craciun Mihai-80 p.
         4.Concursul național "Toamna-fantezie si culoare": Ghinea Rucsandra-premiul I, Paunescu Cleopatra-premiul III, Draghici Andrei-premiul III, Banu Rares-premiul III.

           Clasa a IV-a Step: înv. Vlășceanu Maria, înv. Arghir Maria

    1. Concurs Național AMINTIRI DIN COPILĂRIE ediția I

    -         El Ktini Souhaila  100 p. Medalie de aur

    -         Oprea Alexandra  100 p. Medalie de aur

    -         Tincescu Erika      100 p. Medalie de aur

    -         Zamfir Rareș         100 p. Medalie de aur

    -         Rizea Sânziana       98 p.  Medalie de argint

    -         Popescu Daria        98 p.  Medalie de argint

    -         Istrate Daria            98 p.  Medalie de argint

    -         Mușescu Sonia        98 p. Medalie de argint

    2. Concurs Gazeta Matematică Junior

    -                 Neagu Daiana           - 94 p

    -                 Badea Adriana          -91 p.

    -                 Bucue Mario             -91 p.

    -                 Dragomir Cristian     - 91 p.

    -                 Istrate Daria              - 91 p.

    -                 Oană Diana               - 91 p.

    -                 Brădeanu Alexandru - 86 p.

    3. Concurs Național,, Nașterea Domnului- Renașterea Bucuriei,, IAȘI

    -         Simpozion Național Nașterea Domnului- Renașterea Bucuriei,, IAȘI

    -         Coordonator în proiectul umanitar CRĂCIUN DE LA INIMĂ LA INIMĂ în paeteneriat cu Fundația INIMĂ PT. ROMÂNIA, din Târgoviste

    -         Am primit o donație din partea Fundației mai sus menționate prin care s-au oferit cadouri de Crăciun elevilor cls. pregătitoare și celor aflați în proiect, care proveneau din familii defavorizate, de aprox. 800 lei.

    -         Am organizat Serbarea de Crăciun a elevilor cls. pregătitoare Step By step, cu tema  ,, Obiceiuri din străbuni,,.

         · Concursurile artistice județene

    -        Premiul de excelență , muzică ușoară, Ana Maria Joițoiu;

    -        Premiul I,duet instrumental, Florea Alexandra, Căplănuși Natanael;

    -        Premiul III- recitare, Avanesov Alexandra.

    ·   Concurs,, Europa în școală,, - faza județeană,

    -        Premiul I, secțiunea filme video, Florea Alexandra

    ·   Proiect de voluntariat interjudețean, ,, O jucărie pt. un copil trist,,

    - Premiul I, secțiunea măști, Cojocaru Andreea

    - Premiul III,  Mincu Luiza.

    ·         Concursul Comunicare. ortografie . ro

    - Premiul I , Al. Florea

    ·    Concursul de matematică ,,Fii Inteligent,,

    - Premiul I ,Cristiana Liță,- Premiul I, Florea Alexandra,-Premiul I, Chivu Vanessa

    ·   Concursurile Comper

              -  Premiul I , Liță Cristiana, Al . Florea, Chivu Vanessa

    ·          am participat la proiectul ,, Pașaport pentru cultură,, în parteneriat cu ED.. Corint și MEN, la care elevii au trimis pe o anumită tematică esurile lor.

    ·          am participat la activitățile proiectului național ,, O CĂLĂTORIE PRIN EUROPA,,

    ·          am participat la concursul național ,, Bucuriile iepurașului,,

    ·          am participat la ,, Săptămâna educatiei globale,, - Un stil de viață durabil, cu tema: Familia și școala , nucleele promovării unui stil de viață durabil ( 11. XI. 2014)

    ·          la Festivalul șanselor tale -18-24 noe. 2013. Tema: Cetățean român, cetățean european la care am dezbătut tema ,, Pas cu pas spre o cetățenie europeană,,( 22. XI. 2013)

    §     Proiectul internațional European Christmas Tree Decoration Exchange organizat de EUROPE DIRECT Târgoviște.

    - Proiectul internațional ,, Sărbătoarea învierii-Lumina sufletelor noastre,,Iași.

    - Proiectul internațional ,, Europa-casa noastră,,

    ·   Concursul internațional de creație literară,,Sărbătoarea învierii-Lumina sufletelor noastre , Iași

    - Premiul I,  creație plastică, Florea Al.

    - Premiul II, creație literară, A. Cojocaru

    - Premiul III, creație plastică, A. Cojocaru

    -  Mențiune, creație plastică, Ana Joițoiu

    - Premiul special, creație literară, Ioana Matei

     

          

    2.  Ciclul Gimnazial

              Prof. coordonator, Oană Loredana Marina

    1.
    Oană Maria-Ioana
    a V-a S
    Olimpiada de limbă, literatură şi comunicare română
    Premiul al III-lea
    judeţeană
    2.
    Cojocaru Alexia-Ioana
    a V-a S
    Olimpiada de limbă, literatură şi comunicare română
    Premiul al III-lea
    judeţeană
    3.
    Răducanu Sebastian
    a VI-a A
    Olimpiada de limbă, literatură şi comunicare română
    Menţiune
    judeţeană
    4.
    Cojocaru Alexia-Ioana
    a V-a S
    Olimpiada de lingvistică, secţiunea antrenament
    Premiul al III-lea
    judeţeană
    5.
    Radu Ion-Lucian
    a VII-a S
    Olimpiada de lingvistică, secţiunea de exerciţiu
    Menţiune
    judeţeană
    6.
    Oană Maria-Ioana
    a V-a S
    Olimpiada -Lectura ca abilitate de viaţă, nivelul I
    Premiul al II-lea
    judeţeană
    7.
    Cojocaru Alexia-Ioana
    a V-a S
    Olimpiada -Lectura ca abilitate de viaţă, nivelul I
    Menţiune
    judeţeană
    8.
    Mornea Clara-Ioana
    a VI-a A
    Olimpiada -Lectura ca abilitate de viaţă, nivelul I
    Menţiune
    judeţeană
    9.
    Petre Diana-Alexandra
    a VII-a S
    Olimpiada -Lectura ca abilitate de viaţă, nivelul II
    Menţiune
    judeţeană
    10.
    Bărbieru Oana-Eliana
    a VII-a S
    Olimpiada -Lectura ca abilitate de viaţă, nivelul II
    Menţiune
    judeţeană
    11.
    OANĂ MARIA- IOANA
    a V-a S
    POVEŞTILE CANGURULUI, Sigma(fără finanţare MEN)
    Premiul al II-lea
    Proba naţională de baraj, 26 aprilie 2014
    12.
    OANĂ MARIA- IOANA
    a V-a S
    Concursul National Comunicare.ortografie.ro
    Premiul I
    naţional
    13.
    Petre Diana Alexandra
    a VII-a S
    Concursul National Comunicare.ortografie.ro
    Premiul al II-lea
    naţional
    14.
    Surugiu Carol
    a V-a S
    Concursul National Comunicare.ortografie.ro
    Premiul al II-lea
    naţional
    15.
    Moraru Octavian
    a VIII-a B
    Concursul National Comunicare.ortografie.ro
    Premiul al III-lea
    naţional
    16.
    Anton Alexandru
    a VII-a S
    Concursul National Comunicare.ortografie.ro
    Premiul al III-lea
    naţional
    17.
    Toma Andreea Izabel
    a VII-a S
    Concursul National Comunicare.ortografie.ro
    Premiul al III-lea
    naţional
    18.
    Bărbieru Oana Eliana
    a VII-a S
    Concursul National Comunicare.ortografie.ro
    Premiul al III-lea
    naţional
    19.
    Stoica Sara Ofelia
    a VII-a S
    Concursul National Comunicare.ortografie.ro
    menţiune
    naţional
    20.
    Mornea Clara-Ioana
    a VI-a A
    Concursul National Comunicare.ortografie.ro
    menţiune
    naţional
    21
    Cotelea Maria Ruxandra
    a VI-a A
    Concursul National Comunicare.ortografie.ro
    menţiune
    naţional
    22.
    Oană Maria Ioana
    a V-a S
    Evaluare in educatie
    menţiune
    naţional
    23.
    Oană Maria Ioana
    a V-a S
    Evaluare in educatie
    menţiune
    judeţean
    24.
    Ghimpu Daniela
    a V-a S
    Evaluare in educatie
    menţiune
    judeţean
     

                  

     
           Profesor Matei Paulina
             Concursul InfoGates Junior, faza judeteana-Florea Radu, clasa a V-a B, Mentiune
     
     

                Profesor. Safta Mariana Alina

                          1. PREMII JUDEȚENE

    • MENTIUNE : recitare, eleva Vatamanu Alexandra , clasa  a V-a, 2014,

    •  PREMIUL I:  Lumina pentru suflet, eleva Muraru Ioana, clasa a V-a A,2014,

    • PREMIUL III Lumina pentru suflet, Vatamanu Alexandra , clasa  a V-a, 2014

    2. PREMII la nivel INTERJUDETEAN

    • PREMIUL I Safta Iustin , Unirea, natiunea a facut-o”, Concurs Interjudetean
    • PREMIUL II Grigore Gilbert Unirea, natiunea a facut-o
      MENTIUNE – Concurs Interjudetean -concurs avizat -CAERI Maiastra iarna, elevul Safta Andrei Iustin 
    • PREMIUL III , –concurs avizat - CAERI Maiastra iarna , eleva  Serbanescu Ana
    • PREMIUL II- Iulia Gălbenuș concurs judetean Scrisoare către prietenul meu, 2014
    • MENȚIUNE la olimpiada concurs  județean Lectura ca abilitate de viață: eleva Gălbenuș Iulia, clasa a VII-a S.

                 3. PREMII LA NIVEL NAȚIONAL

    • Premiul III la Concurs national  Eminescu, LEGENDA SUFLETULUI ROMANESC, 2014,elev: Safta Andrei Iustin

    • MENTIUNE la  Concursul  de dragobete-  elev  Safta Andrei Iustin, clasa a VII-a A

    • MENȚIUNE la  Concursul  de dragobete- Concurs Național  inclus în CAEN Grigore Gilbert, clasa a VI-a S

    • MENȚIUNE: la Concursul Național ARS NOVA: elev Safta Andrei Iustin, clasa a VIII-a A

     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     

     

     

     

     

     

       Home  |  Contact